دیدار اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان خوزستان با جناب آقاي یوسفی نماينده محترم مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی

به گزارش اداره روابط عمومی کانون وکلای دادگستری خوزستان :در تاریخ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت جلسه ای با حضور ریاست و کلیه اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری خوزستان و *آقای یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی* در کانون وکلای دادگستری تشکیل گردید.جلسه راس ساعت ۹ شب آغاز شد موضوعات مهمی در این جلسه مطرح گردید، از سوی هیئت مدیره کانون وکلا مهمترین مسائل صنفی از جمله *ضرورت توجه نمایندگان مجلس به استقلال کانون وکلا* و نیز *ضرورت مشاوره نمایندگان مجلس با کانون وکلا در مسائل مهم حقوقی و قضایی*، روشنگری در خصوص بیکاری وکلا و ضرورت اجباری شدن وکالت و *هوشیاری نمایندگان مجلس برای اجتناب از تصویب مصوبات غیر کارشناسی علیه وکلای دادگستری* مورد تاکید قرار گرفت . همچنین ریاست هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری خوزستان خطاب به آقای دکتر یوسفی نماینده محترم اهواز در مجلس شورای اسلامی با نقدی بر فرازهایی از سخنرانی ایشان در مراسم جشن استقلال سال نود وهفت کانون خوزستان یادآور شدند که تاکید ایشان بر افزایش پذیرش وکیل دادگستری و درجه بندی وکلا بدون در نظر داشتن بیکاری وسیع وکلا و نیز طبیعت صنفی شغل وکالت میباشد . در مجموع در نشست امشب تلاش گردید رویکرد جناب آقای یوسفی به بیکاری محسوس وکلا به ویژه وکلای جوان معطوف گردد و همچنین اشاره شد که افزایش جمعیت وکلای دادگستری صرفا با هدف اشتغال فارغ التحصیلان حقوق فقط موجب جابجایی بیکاری از لیسانسه های بیکار به جامعه وکلا میگردد و نه تنها مشکل بیکاری را حل نمیکند بلکه صدمه جدی به نظام عدالت قضایی و شئون وکلای دادگستری وارد خواهد نمود. به علاوه مدیران کانون وکلای خوزستان در این جلسه بر ضرورت اجباری شدن وکالت و نیز اعطای استقلال به مشاوران موضوع ماده ۱۸۷ قانون برنامه سوم توسعه تاکید نمودند. در پایان نیز حمایت ایشان از طرح اصلاح پاره ای از قوانین وکالت دادگستری که توسط دو تن از نمایندگان تهران به مجلس شورای اسلامی ارائه گردیده مورد مطالبه کانون وکلا واقع گردید.
در این جلسه جناب آقای یوسفی نماینده محترم اهواز در مقابل با شرحی مبسوط از تاریخچه تاسیس کانون وکلای دادگستری از بدو قرن معاصر تاکنون به اهمیت استقلال کانون وکلای دادگستری اشاره نمودند و یادآور شدند استقلال وکالت دادگستری برای توسعه پایدار کشور یک ضرورت حیاتی است. همچنین ایشان وعده دادند در پیگیری مطالبات صنفی وکلای دادگستری در مجلس شورای اسلامی یاریگر کانون های وکلا باشند .
جلسه راس ساعت دوازده شب به پایان رسید.

098A0349

098A0355


098A0340

098A0341

امروز آدینه 29 شهریور 1398 6:02 ق.ظ