اهواز-قوانین کافی برای جلوگیری انتقال آب در قانون وجود دارد - کانون وکلای دادگستری استان خوزستان

اخبار و اطلاعیه‌های همایش

iranian-bar-conf-2017
  • اسلاید شماره یک

    آگهی آزمون ورودی واجدین شرایط بند د ماده 8 قانون لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری

  • پاسخ نامه ریاست محترم صندوق حمایت وکلای دادگستری به ریاست محترم کانون خوزستان

  • اهواز-قوانین کافی برای جلوگیری انتقال آب در قانون وجود دارد

  • گزارش تصویری از حضور ریاست دادگستری استان خوزستان و ریاست دادگاه انقلاب در کانون

اهواز-قوانین کافی برای جلوگیری انتقال آب در قانون وجود دارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، همایش بررسی نقش حقوقدانان و وکلا در فرآیند قانون‌گذاری همراه با تقدیر و قدردانی از عضو کمیسیون حقوقی و قضای مجلس در سالن جلسات کانون وکلای خوزستان برگزار شد.

این همایش نخست با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد و در ادامه نوال نزاری با اشاره به نقش وکیل در فرآیند قانون‌گذاری، اظهار داشت: علاقه‌مند به همکاری با معاونین اجرایی خوزستان برای حل مشکلات استان هستیم.

وی با بیان این‌که ثمره این تعامل ارائه پیشنهادات و لوایحی از سوی حجت الاسلام ناصری‌نژاد، عضو کمیسیون حقوقی و قضای مجلس به مجلس است، ادامه داد: نمایندگان مجلس در زمینه لوایح مربوط به وکالت همکاری داشته باشند و حجت الاسلام ناصرس‌نژاد نیز این مسائل را در مجلس بیان کنند.

رئیس هیأت مدیره کانون وکلای استان خوزستان عنوان کرد: از طریق نمایندگان رایزنی و تعاملی با مجلس شورای اسلامی به عنوان سمبل تعامل ایجاد شود تا در تنظیم لوایح به نفع وکلا بسیار موفق عمل کرد چراکه وکلا با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

همچنین در ادامه این نشست، حجت الاسلام مجید ناصری نژاد با اشاره به این‌که در کشور با بحران‌های مختلفی مواجه هستیم و مشکلات سنگنین و بحران‌های متعدد نیاز به کار گروهی دارند، اظهار داشت: مجموعه خاص به تنهایی توان فائق آمدن بر مشکلات را ندارد و باید قیام عمومی صورت گیرد.

وی با بیان این‌که در وضعیت نابسمان کشور به ویژه نابسمان خوزستان نیاز به قیام و خیزش همگانی به ویژه در سطح نخبگان هستیم، افزود: کودک‌آزاری یکی از مشکلات بسیار دردآور است و باید آنها را درمان و راهکار برای راه‌حل پیدا کرد اما از عهده فرد خاص بر نمی‌آید و همه باید همت کنند و تأکید ما بر قشر فرهیخته و آگاه به علوم و به ویژه علم حقوق است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در موضوع کودک‌آزاری باتوجه به شرایط سخت موجود در کشور و مشکلات، برخی‌ها می‌گفتند وقت مناسب برای لایحه مقابله با کودک آزاری نیست اما با اصرار کمیسیون قضایی و پیگیری جدی این کمیسیون این لایحه به تصویب رسید.

وی عنوان کرد: به ماده 11 و 12 لایه کودک‌آزاری ایراداتی وارد که اصلاح شد اما در کل حرکتی در جهت مبارزه با این پدیده در حال انجام است؛ مرکزی که بتواند مشکلات کشور را درست، اصولی و مستمر حل کند، مجلس است.

حجت‌الاسلام ناصری‌نژاد با اشاره به این‌که مجلس شورای اسلامی مرکزی است که برای دولت ریل‌گذاری و خط و مشی را برای دولت و غیر دولت مشخص می‌کند مجلس است؛ این جایگاه بسیار بااهمیت است و همه باید تلاش کنند در جهت ساماندهی آن گام بردارند.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که مجمع نمایندگان خوزستان متشکل از 18 نماینده است و عدد قابل توجهی است، خاطرنشان کرد: این مجمع در بسیاری از معادلات کشور می‌تواند موثر باشد اما باید اعضای مجمع را دور هم جمع کرد، همراه و ایده‌های لازم را ارائه داد.

وی با اشاره به این‌که بیش از نصف قوانینی که در مجلس مطرح می‌شود مربوط به کمیسیون حقوقی و قضایی هستند و نیاز است که با این کمیسیون مرتبط باشیم، گفت: متقاضی کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس زیاد نیست و این ضعف است؛ کشور واقعا به قانون صحیح و قابل اجرا نیاز دارد.

قوانین کافی برای جلوگیری انتقال آب در قانون وجود دارد/حقوقدانان و وکلا ورود کنند

حجت‌الاسلام ناصری‌نژاد اظهار داشت: قانون با مشکلات قضایی و حقوقی مواجه است و در بحث قانون سردرگمی داریم و در تناقض قوانین سردرگمی داریم و فهم برخی از قوانین سخت است چراکه در این حوزه به خوبی کار و عمل نشده است؛ در تدوین، تصویب قانون و اجرای قانون نیاز است که همه کمک کنند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی نوعی از کمک در زمینه قانون را فردی برشمرد، ادامه داد: وکلا طرح و حقوقدانان ایده‌های خود نسبت به اشکالات و طرح‌ها را بیان کنند؛ مشکلات خوزستان و کشور بررسی، راهکار و پیشنهادات ارائه شود تا در مجلس مطرح شود.

وی با اشاره به آسانی نحوه تصویب قوانین در کشور و اینکه بسیاری از مسائل را می‌توان اصلاح کرد، افزود: سال‌های بسیار است که مردم خوزستان نسبت به انتقال آب نگران و بحث دارند و در بحث انتقال آب قوانین بسیار خوبی برای جلوگیری انتقال آب داریم؛ جامعه حقوقدانان و وکلا استان خوزستان باتوجه به قوانین موجود باید در این زمینه اقدامی انجام دهند و با این قوانین راحت‌تر و ملموس‌تر می‌توان به نتیجه رسید و دادستانی می‌تواند علیه کسانی که آب منتقل می‌کنند اعلام جرم کند.

حجت‌الاسلام ناصری‌نژاد با اشاره به مشکلا توسعه نیشکر، عنوان کرد: سال‌های بسیار درگیر نیشکر بودیم و مشکلات بسیاری پیش آمد و اکنون که خوزستانی‌ها باید از آن استفاده کنند و 20 هزار نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند، می‌گویند که صنعت آب‌بری است و باید آب را قطع کرد که از این طریق مزارع خشک و کارگران اخراج می‌شوند اما می‌توان با ابزار قانونی ورود پیدا کرد.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که برخی از تصمیمات سیاسی، اجتمای و صنفی است و حقوقدانان می‌توانند پیشنهادات خود را در این زمینه ارائه دهند، اظهار داشت: بسیار راحت می‌توان این مسائل را ریشه‌یابی و ارزیابی کرد؛ قوانین روز به روز تصویب می‌شوند و یکی از مشکلات در کشور کثرت قانون‌گذاری است.

وی با بیان این‌که تشکیلاتی ایجاد شود تا مشکلات خوزستان را در ابتدا به درستی تشخیص و ریشه‌یابی کند و در ادامه راه‌های خروج از آن را مطرح و پیشنهادات را ارائه دهند، افزود: آماده انتقال و بیان این طرح‌ها در صحن مجلس هستیم و این طرح‌ها بسیاری از مشکلات کشور را حل خواهد کرد.

حجت‌الاسلام ناصری‌نژاد تأکید کرد: مشکلات اقتصادی، مشکلات جدی است و تنها با خرد جمعی متفکران جامعه، فعالان و دلسوزان حل می‌شود.

به گزارش تسنیم، در پایان همایش از زحمات حجت الاسلام ناصری‌نژاد، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر است.

امروز چهارشنبه 24 مرداد 1397 2:09 ق.ظ

اولین قدم در راه اندازی و طراحی یک وب سایت موفق ، بررسی دقیق نیازها و خدماتی است که وب سایت می بایست در اختیار بازدیدکنندگان سایت قرار دهد. باقی مراحل طراحی منوط به شناسایی بسیار دقیق مخاطبان وب سایت و همچنین دلایل اصلی راه اندازی سایت خواهد بود. شناسایی سطوح مختلف بازدیدکنندگان وب سایت، شناسایی سلایق و سطح تحصیلات، شناسایی سطوح اجتماعی مخاطبان و بازدیدکنندگان سایت، بررسی سطح دانش مخاطبان در کاربری اینترنت، کیفیت دسترسی کاربران به اینترنت پر سرعت، شناسایی دقیق نیازها و روش برطرف نمودن این نیازها توسط سایت، و سایر پارامترهایی از این دست، همه و همه ما را در رسیدن به هدف نهایی که همانا طراحی سایت موفق ، محبوب ، کاربردی با میزان بازدهی بالا است یاری خواهد نمود. بدیهی است در این مرحله از طراحی سایت ، هرگونه اشتباه و یا نادیده گرفتن نیازهای کاربران صدمات جبران ناپذیری را به فرآیند طراحی وبسایت خواهد زد.