دسترسی سریع


به کانـال کـانـون وکلای دادگستـری استـان خوزستـان در تلگـرام بپیوندید
  • دعوت نهاد ریاست جمهوری از روسای کانون های وکلای دادگستری

  • 	نشست هم اندیشی اتحادیه و روسای کانون های وکلای دادگستری و مسئولان مرکز مشاوران با ریاست محترم قوه قضائیه

  • جزئیات دیدار رئیس قوه قضائیه با رؤسای کانونهای وکلای دادگستری و مرکز مشاوران حقوقی قوه قضائیه

  • 	حضور اعضای هیات مدیره و رئیس کانون وکلای خوزستان به همراه دکتر امینی ریاست محترم کانون وکلای دادگستری مرکز، در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی

طرح ها و لوایح - آخرين جزئيات لايحه فرزند خواندگي/ تدوين آيين نامه اجرايي با همکاري سه وزارتخانه

 

 

 

مديرکل امور کودک و نوجوان سازمان بهزيستي ضمن تشريح آخرين وضعيت لايحه حمايت از کودکان بي سرپرست و بد سرپرست گفت: آيين نامه اين لايحه با همکاري وزارتخانه هاي دادگستري، کشور و رفاه بزودي تدوين مي شود و در نهايت در آينده اي نزديک با تصويب هيات دولت اجرايي خواهد شد.
حميد رضا الوند در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد لايحه حمايت از کودکان بي سرپرست و بد سرپرست که سال گذشته در مجلس به تصويب رسيد، گفت: اين لايحه که در مجلس و همچنين شوراي نگهبان به تصويب رسيد در انتظار تدوين آيين نامه و همچنين تصويب نهايي از سوي هيات دولت است که پس از آن براي اجرايي شدن آماده شود.
وي گفت: با استفاده از نظر کارشناسان، متخصصين و حقوقدانان پيش نويس اين آيين نامه در سازمان بهزيستي تهيه شده و اواخر سال گذشته براي تدوين نهايي آيين نامه به وزارت رفاه ارسال شده است.
به گفته مديرکل امور کودک و نوجوان سازمان بهزيستي براي تدوين آيين نامه نهايي بايد 3 وزارتخانه کشور، دادگستري و تعاون ، کار و رفاه اجتماعي نسبت به اين امر اقدام کنند که البته سازمان بهزيستي نيز حضور دارد.
وي تاکيد کرد: در هفته جاري اولين جلسه تدوين آيين نامه در وزارت رفاه با حضور نمايندگان وزارتخانه هاي ذيربط تشکيل مي شود و پس از آن به کميسيون تخصصي دولت فرستاده مي شود و در نهايت بايد پس از اعمال اصلاحات احتمالي در کميسيون لوايح دولت، در هيات وزيران به تصويب برسد.
الوند گفت: اين آيين نامه 20 ماده دارد که به دليل اينکه پيش نويس آن از سوي سازمان بهزيستي آماده شده زمان زيادي براي بررسي و تصويب نهايي به طول نمي انجامد و اميدواريم در آينده نزديک براي اجرايي شدن آماده شود.
وي با اشاره به اينکه پس از بررسي، مواردي که ابهام دارد به طور کامل مشخص و رفع خواهد شد، افزود: در نهايت از سوي دولت به سازمان بهزيستي براي اجرا ابلاغ مي‌شود.
مديرکل امور کودک و نوجوان سازمان بهزيستي تاکيد کرد: با اجرايي شدن قانون جديد کودکاني که براي واگذاري بايد 3 سال از تحت پوشش بودن آنها در سازمان بهزيستي مي گذشت از اين پس به عنوان فرزندخوانده به خانواده ها سپرده مي شوند و در اين صورت بسياري از مشکلات ما در رابطه با فرزندخواندگي برطرف مي‌شود.
به گفته وي، در صورت اجراي قانون جديد فرزندخواندگي بسياري از کودکان بد سرپرست و بي سرپرستي که در گذشته امکان واگذاري آنها به خانواده هاي جايگزين وجود نداشت، فراهم مي شود.

 


پي نوشت :
خبرگزاري مهر - 21/2/1393/س

امروز یک شنبه 26 خرداد 1398 2:03 ب.ظ

اولین قدم در راه اندازی و طراحی یک وب سایت موفق ، بررسی دقیق نیازها و خدماتی است که وب سایت می بایست در اختیار بازدیدکنندگان سایت قرار دهد. باقی مراحل طراحی منوط به شناسایی بسیار دقیق مخاطبان وب سایت و همچنین دلایل اصلی راه اندازی سایت خواهد بود. شناسایی سطوح مختلف بازدیدکنندگان وب سایت، شناسایی سلایق و سطح تحصیلات، شناسایی سطوح اجتماعی مخاطبان و بازدیدکنندگان سایت، بررسی سطح دانش مخاطبان در کاربری اینترنت، کیفیت دسترسی کاربران به اینترنت پر سرعت، شناسایی دقیق نیازها و روش برطرف نمودن این نیازها توسط سایت، و سایر پارامترهایی از این دست، همه و همه ما را در رسیدن به هدف نهایی که همانا طراحی سایت موفق ، محبوب ، کاربردی با میزان بازدهی بالا است یاری خواهد نمود. بدیهی است در این مرحله از طراحی سایت ، هرگونه اشتباه و یا نادیده گرفتن نیازهای کاربران صدمات جبران ناپذیری را به فرآیند طراحی وبسایت خواهد زد.