آخرین اخبار - لایحه رفع خشونت علیه زنان قابل تعمیم به کل خانواده است

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: قانون رفع خشونت علیه زنان برای حمایت از همه اعضای یک خانواده است و نباید تنها عنوان زنان در آن قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون فاطمه ذوالقدر در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص آخرین وضعیت لایحه منع خشونت علیه زنان، گفت: این لایحه بر خلاف عنوانش، تنها از زنان حمایت نمی‌کند، شاید بهتر بود نامش به لایحه‌ی منع خشونت علیه خانواده و حمایت از آن تغییر می‌کرد، چرا که ممکن است همه اعضای خانواده‌ها و حتی مردان نیز مورد خشونت، تعرض و یا اسید پاشی قرار بگیرند، نامی که برای این لایحه انتخاب شد از ابتدا حساسیت برانگیز بود چرا که برخی معتقد بودند از قوانین غربی الگوگیری شده است، اما اصلا این طور نبود و برای تدوین آن تلاش‌های بسیاری شده است.

لایحه رفع خشونت علیه زنان در شورای فرهنگی قم

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: سعی کردیم ابعاد جنسیتی آن را برطرف و به کل خانواده تعمیم دهیم، این قانون برای حمایت همه افراد جامعه و خانواده است و نباید تنها عنوان ویژه زنان در آن قرار بگیرد، موارد و نکات بسیاری در لایحه اصلاح و نهایاً در جلسه معصومه ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با قوه قضاییه به مراحل انتهایی نزدیک شد، اما تصمیم بر این بود که به شورای فرهنگی قم نیز فرستاده شود تا نظرات آنها هم در لایحه لحاظ و سپس وارد صحن مجلس شود. امیدواریم تا هرچه زودتر این موضوع به سرانجام برسد چراکه این لایحه منجر به حمایت بیشتر و تامین امنیت و آرامش در خانواده‌ها است.

این لایحه تا حد زیادی می‌تواند خلاءهای قانونی موجود را در حمایت از زنان بپوشاند

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: این قانون برای بر طرف کردن خلاء‌های قانونی و تقویت قوانین فضای مجازی، خشونت علیه زنان و مردان، خشونت‌های اقتصادی و افزایش استحکام خانواده مطرح شده است. به این منظور برای جلوگیری و کنترل خشونت‌هایی که به بنیان خانواده آسیب می‌زند مجازات‌های شدیدی در نظر گرفته شده است. طبق آمارهای ارائه شده، زنها بیشتر در معرض اسیدپاشی‌ها و خشونت‌های اقتصادی قرار گرفتند، به همین دلیل توجه به زنان در لایحه پر رنگ تر است./

منبع خبر:خبرگزاری خانه ملت

امروز چهارشنبه 28 آذر 1397 12:55 ق.ظ

اولین قدم در راه اندازی و طراحی یک وب سایت موفق ، بررسی دقیق نیازها و خدماتی است که وب سایت می بایست در اختیار بازدیدکنندگان سایت قرار دهد. باقی مراحل طراحی منوط به شناسایی بسیار دقیق مخاطبان وب سایت و همچنین دلایل اصلی راه اندازی سایت خواهد بود. شناسایی سطوح مختلف بازدیدکنندگان وب سایت، شناسایی سلایق و سطح تحصیلات، شناسایی سطوح اجتماعی مخاطبان و بازدیدکنندگان سایت، بررسی سطح دانش مخاطبان در کاربری اینترنت، کیفیت دسترسی کاربران به اینترنت پر سرعت، شناسایی دقیق نیازها و روش برطرف نمودن این نیازها توسط سایت، و سایر پارامترهایی از این دست، همه و همه ما را در رسیدن به هدف نهایی که همانا طراحی سایت موفق ، محبوب ، کاربردی با میزان بازدهی بالا است یاری خواهد نمود. بدیهی است در این مرحله از طراحی سایت ، هرگونه اشتباه و یا نادیده گرفتن نیازهای کاربران صدمات جبران ناپذیری را به فرآیند طراحی وبسایت خواهد زد.