آخرین اخبار - انعقاد تفاهمنامه و میثاق‌نامه با سران طوایف در کاهش پرونده‌های قضایی نقش کلیدی دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون وکلای خوزستان به نقل از خبرگزاری میزان: افتخاری با اشاره به میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار گفت: این میثاق‌نامه را می‌توان توافقی جامع کامل و همه جانبه دانست که همه مسائل و مشکلات منطقه‌ای کرمان و طوایف را لحاظ کرده است و موضوع بسیار مثبتی است.

افتخاری دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی، افکارسنجی و اطلاع رسانی معاونت اجتماعی قوه قضائیه در حاشیه گردهمایی علما وسران طوایف در کهنوج اظهار کرد: یکی از نهاد‌هایی که می‌تواند نقش موثری در پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی داشته باشد و یکی از ارکان مهم میثاق‌نامه عدالت و امنیت پایدار باشد آموزش و پرورش است و به نظر می‌رسد می‌توان با استفاده از پتانسیلی که در آموزش و پرورش وجود دارد این میثاق‌نامه را بهتر اجرا کرد و ارزش‌های مطرح شده را از سنین کودکی در افراد درونی کرد.

لزوم هدایت حس مشارکت و روحیه همکاری به سمت اقدامات مثبت

وی با اشاره به اینکه خشونت یکی از جرایم و آسیب‌های جدی است که کشور با آن روبه‌رو است، افزود: درگیری و نزاع طایفه‌ای بیانگر بالا بودن روحیه همکاری و حس مشارکت در افراد این طایفه‌ها است و سیاست گذاران اجتماعی و فرهنگی کشور باید از این نکته مثبت در فرهنگ طوایف استفاده کنند و از آن برای حل مسائل و آسیب‌های اجتماعی استفاده کنند.

تقویت نگاه ملی به مسائل ومشکلات ضرورت دارد

افتخاری گفت: نگاه محدود به مسائل یکی از مشکلاتی است که به نزاع درگیری طایفه‌ای منجر می‌شود لذا درگیری‌هایی که در برخی از استان‌های کشور بر سر موضوع آب اتفاق افتاد به خوبی موید این ادعاست برای حل این موضوع باید نگاه ملی به مسائل داشت و به افراد آموزش داد.

افتخاری با اشاره به میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار گفت: این میثاق‌نامه را می‌توان توافقی جامع کامل و همه جانبه دانست که همه مسائل و مشکلات منطقه‌ای کرمان و طوایف را لحاظ کرده است و موضوع بسیار مثبتی است.

وی افزود: بدون شک انعقاد تفاهمنامه و میثاق‌نامه با سران طوایف می‌تواند نقش اساسی و کلیدی در کاهش پرونده‌های قضایی محل نزاع‌های طایفه‌ای و قبیله‌ای داشته باشد با وجود اینکه استفاده از روش‌های کدخدامنشی و ریش سفیدی می‌تواند یکی از راه‌های کاهش تعداد پرونده به دستگاه قضایی باشد، اما این روش معطوف به مرحله بعد از وقوع جرم است.

افتخاری خاطرنشان کرد: برای ترویج فرهنگ پیشگیری از وقوع جرم ما نیازمند نگاه متفاوتی به جرایم و نزاع‌های طایفه‌ای هستیم، نگاه جامعه شناختی به ریشه‌های این عوامل می‌تواند در عرصه سیاستگذاری اجتماعی، ما را به سمت پیشگیری از آسیب‌ها و جرائم راهنمایی کند.

منبع خبر : خبرگزاری میزان

امروز سه شنبه 03 اردیبهشت 1398 7:09 ب.ظ

اولین قدم در راه اندازی و طراحی یک وب سایت موفق ، بررسی دقیق نیازها و خدماتی است که وب سایت می بایست در اختیار بازدیدکنندگان سایت قرار دهد. باقی مراحل طراحی منوط به شناسایی بسیار دقیق مخاطبان وب سایت و همچنین دلایل اصلی راه اندازی سایت خواهد بود. شناسایی سطوح مختلف بازدیدکنندگان وب سایت، شناسایی سلایق و سطح تحصیلات، شناسایی سطوح اجتماعی مخاطبان و بازدیدکنندگان سایت، بررسی سطح دانش مخاطبان در کاربری اینترنت، کیفیت دسترسی کاربران به اینترنت پر سرعت، شناسایی دقیق نیازها و روش برطرف نمودن این نیازها توسط سایت، و سایر پارامترهایی از این دست، همه و همه ما را در رسیدن به هدف نهایی که همانا طراحی سایت موفق ، محبوب ، کاربردی با میزان بازدهی بالا است یاری خواهد نمود. بدیهی است در این مرحله از طراحی سایت ، هرگونه اشتباه و یا نادیده گرفتن نیازهای کاربران صدمات جبران ناپذیری را به فرآیند طراحی وبسایت خواهد زد.