دسترسی سریع


به کانـال کـانـون وکلای دادگستـری استـان خوزستـان در تلگـرام بپیوندید
  • دعوت نهاد ریاست جمهوری از روسای کانون های وکلای دادگستری

  •  دیدار هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان خوزستان با وزیر محترم دادگستری جناب آقای دکتر آوایی در محل وزارت دادگستری برگزار گردید

  • دیدار اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان خوزستان با جناب آقاي مهندس رحیمی مدیرکل صداوسیمای مرکز خوزستان

  • 	حضور اعضای هیات مدیره و رئیس کانون وکلای خوزستان به همراه دکتر امینی ریاست محترم کانون وکلای دادگستری مرکز، در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی

آخرین اخبار - همایش "نقش وکلا در فرآیند قانون گذاری" در اهواز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل کانون وکلای استان خوزستان :
ظهر پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه، همایش "نقش وکلا در فرایند قانون گذاری" با حضور مجید ناصری نژاد، نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین و مدعوین، در محل آمفی تاتر مجتمع کانون وکلای اهواز، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل کانون وکلای استان خوزستان، سرکارخانم دکتر نوال نزاری، رئیس کانون وکلای دادگستری استان خوزستان، ضمن قدردانی از حضور ناصری نژاد، نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما از مجلس و علی الخصوص کمیسیون حقوقی قضایی مجلس می خواهیم برای تنظیم لوایح مربوط به وکالت، از خود وکلا استفاده کنند، چرا که هیچ کس به اندازه خود وکلا، تخصص و کارشناسی لازم، در تنظیم لوایح مربوطه را ندارد.
ویدر مورد لایحه کزایی آموزش و پذیرش وکالت که کانون ها را گرفتار کرده است، افزود: حتی تا کنون، کانون وکلای مرکز نیز تا کنون نتوانسته اند برای ارائه انتقادات و ایرادات مربوط به این لایحه، تمام اعضای هیات مدیره را در کمیسیون حقوقی قضایی مجلس، حاضر کند. باید بتوانیم از طریق رایزنی با نمایندگانی مانند ناصری نژاد، پیشنهادات و انتقادات خود را به سمع و نظر مجلس شورای اسلامی برسانیم.
در ادامه این همایش، مجید ناصری نژاد، اذعان کرد: در حال حاضر با بحران های عدیده ای در کشور مواجه هستیم، که یک مجموعه خاص توان حل آن ها را ندارد، نیاز به یک قیام عمومی در سطح نخبگان و فرهیختگان و مخصوصا حقوقدانان برجسته داریم.
عضو کمیسیون مجلس شورای اسلامی افزود: تنها مرکزی که میتواند مشکلات کشور را درست و اصولی و مستمر حل بکند، مجلس است ولی متاسفانه با اینکه مجمع نمایندگان خوزستان با ۱۸ عضو، بصورت متحد و کلان عمل نکرده و بصورت فردی اقدام میکنند. برای حل مشکلات استان نیاز به اتحاد این مجمع و تصمیم گیری های کلان داریم.
ناصری نژاد در ادامه بیان کرد: یکی از کمیسیون های مهم مجلس، کمیسیون انرژی است که من در آن عضو بودم، اما به دلیل نیاز کشور به قانون صحیح و قابل اجرا آن را ترک کردم و به کمیسیون حقوقی و قضایی آمدم . اکنون در بحث قانون و تعارض آن ها و قوانین متعدد و قابل فهم دچار سردرگمی هستیم.در این حوزه، درست عمل نکردیم. بعضی قوانین به شدت تصویب می شوند ولی متاسفانه در ادامه اصلاح و یا حتی ممکن است عوض بشوند.
وی افزود: برای گرفتن حق آب استان خوزستان میتوان از طریق راههای قانونی اقدام کرد و به نتایج مفیدی دست پیدا کرد.مدعی العموم نیز میتواند با اعلام جرم ورود کند و یکی از مشکلات اساسی خوزستان حل شود.
ناصری نژاد در خصوص تصویب طرح لایحه "کودک آزاری" در مجلس که خلاف نظر عده ای از نمایندگان، در شرایط کنونی کشور بوده است ، اظهار کرد: هر چند کشور در شرایط بحران و تحریم قرار دارد، با پیگیری کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی، به این مهم‌دست پیدا کردیم ایراداتی نیز به ماده ۱۱ و ۱۲ این طرح وارد بود که اصلاح شد.
وی در خصوص صنعت نیشکر و اینکه گفته میشود این صنعت آب زیادی مصرف میکند و به صرفه نیست بیان کرد: با تعطیل شدن این صنعت، مزارع زیادی خشک، و ۲۰ هزار نفر که به طور مستقیم از این صنعت ، منتفع می شوند بیکار خواهند شد.حقوقدانان و وکلا باید با ابزار قانون چاره اندیشی کنند.
نماینده مردم شادگان در مجلس اذعان کرد: در بحث قانون گذاری نیاز به تحمل و تدبر و نظرات کارشناسانه داریم، خیلی از لوایح خام و با مشکلات ابتدایی مطرح میشوند.کانون وکلای استان خوزستان، جایگاه بسیار خوبی در سطح کشور دارد، همه کمک کنیم که قوانین به درستی وضع شوند.طرح پذیرش و آموزش وکالت، در کمیسیون حقوقی قضایی برای تحقیق و کار کارشناسی فرستاده شده است و مرکز پژوهش های مجلس روی آن کار می کند. شما نیز کار گروهی تشکیل دهید و مشکلاتی که به این پیس نویس وارد هست را ارائه دهید و به ما اعلام کنید. با انتقاد کردن در محافل خصوصی، مشکلات حل نخواهند شد.
در پایان از زحمات و تلاش های مجید ناصری نژاد، تقدیر شد.

امروز آدینه 03 خرداد 1398 3:18 ب.ظ

اولین قدم در راه اندازی و طراحی یک وب سایت موفق ، بررسی دقیق نیازها و خدماتی است که وب سایت می بایست در اختیار بازدیدکنندگان سایت قرار دهد. باقی مراحل طراحی منوط به شناسایی بسیار دقیق مخاطبان وب سایت و همچنین دلایل اصلی راه اندازی سایت خواهد بود. شناسایی سطوح مختلف بازدیدکنندگان وب سایت، شناسایی سلایق و سطح تحصیلات، شناسایی سطوح اجتماعی مخاطبان و بازدیدکنندگان سایت، بررسی سطح دانش مخاطبان در کاربری اینترنت، کیفیت دسترسی کاربران به اینترنت پر سرعت، شناسایی دقیق نیازها و روش برطرف نمودن این نیازها توسط سایت، و سایر پارامترهایی از این دست، همه و همه ما را در رسیدن به هدف نهایی که همانا طراحی سایت موفق ، محبوب ، کاربردی با میزان بازدهی بالا است یاری خواهد نمود. بدیهی است در این مرحله از طراحی سایت ، هرگونه اشتباه و یا نادیده گرفتن نیازهای کاربران صدمات جبران ناپذیری را به فرآیند طراحی وبسایت خواهد زد.