به کانـال کـانـون وکلای دادگستـری استـان خوزستـان در تلگـرام بپیوندید
فرم ثبت پست الکترونیکی وکلا

آخرین اخبار - ایراد شورای نگهبان برطرف شده، امیدواریم بزودی عملی شود

خدائيان

معاون حقوقی قوه قضائیه گفت: ماده واحده اصلاح مجازات قاچاقچیان مواد مخدر در مجلس رأی آورده که با ایراد شورای نگهبان برگشت داده شد و نهایتاً‌ آن ایراد برطرف شده و امیدواریم بزودی مورد عمل قرار ‌گیرد.

ذبیح‌الله خدائیان در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با طرحی که درباره حذف یا کاهش مجازات قاچاقچیان مواد مخدر که در مجلس نیز مطرح شده، اظهار کرد: ماده واحده اصلاح مجازات قاچاق مواد مخدر قبلاً در مجلس مطرح شد و رأی آورد که با ایراد شورای نگهبان برگشت داده شد و نهایتاً‌ آن ایراد برطرف شد که قاعدتاً با تأیید شورای نگهبان تبدیل به قانون می‌شود و امیدواریم در اسرع وقت ابلاغ شود و بزودی مورد عمل قرار گیرد.

وی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه معاونت حقوقی در حال حاضر چه طرح‌هایی را در دستور کار دارد، گفت: لوایح متعددی در دستور کار داریم از جمله تهیه لایحه قانون تعزیرات، لایحه اصلاح قانون آیین ‌دادرسی کیفری سال 92 و لایحه اصلاح قانون مجازات اسلامی سال 92.

معاون حقوقی قوه قضائیه در ادامه خاطرنشان کرد: از دیگر لوایح مطروحه در این معاونت لایحه مبارزه با دزدی دریایی، لایحه قانون امور حسبی و لوایح متعدد دیگر است که در حال بررسی و رسیدگی به آنها هستیم.

خدائیان با اشاره به لایحه مبارزه با خشونت علیه زنان، خاطرنشان کرد:‌ یکی از مهمترین لوایحی که معاونت حقوقی در دستور کار خود دارد، لایحه مبارزه با خشونت علیه زنان و لایحه پلیس اطفال و نوجوانان است که پیش‌نویس اولیه لایحه «تأمین امنیت زنان در برابر خشونت» در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تهیه شده است و با وجود تهیه این لایحه در مرجع مذکور این لایحه از ماهیتی کاملاً قضایی برخوردار بوده، لذا به قوه قضاییه ارجاع شده است.

وی همچنین گفت: ده‌ها لایحه، آیین‌نامه و بخشنامه دیگر نیز در دستور کار داریم که ان‌شاءالله به مرور تکمیل شده و در صورت تأیید ریاست محترم قوه قضائیه، مراحل قانونی خود را طی می‌کنند.

منبع : ایسنا

 

ساعت سرور

شنبه 27 آبان 1396 10:39 ب.ظ

اولین قدم در راه اندازی و طراحی یک وب سایت موفق ، بررسی دقیق نیازها و خدماتی است که وب سایت می بایست در اختیار بازدیدکنندگان سایت قرار دهد. باقی مراحل طراحی منوط به شناسایی بسیار دقیق مخاطبان وب سایت و همچنین دلایل اصلی راه اندازی سایت خواهد بود. شناسایی سطوح مختلف بازدیدکنندگان وب سایت، شناسایی سلایق و سطح تحصیلات، شناسایی سطوح اجتماعی مخاطبان و بازدیدکنندگان سایت، بررسی سطح دانش مخاطبان در کاربری اینترنت، کیفیت دسترسی کاربران به اینترنت پر سرعت، شناسایی دقیق نیازها و روش برطرف نمودن این نیازها توسط سایت، و سایر پارامترهایی از این دست، همه و همه ما را در رسیدن به هدف نهایی که همانا طراحی سایت موفق ، محبوب ، کاربردی با میزان بازدهی بالا است یاری خواهد نمود. بدیهی است در این مرحله از طراحی سایت ، هرگونه اشتباه و یا نادیده گرفتن نیازهای کاربران صدمات جبران ناپذیری را به فرآیند طراحی وبسایت خواهد زد.