به کانـال کـانـون وکلای دادگستـری استـان خوزستـان در تلگـرام بپیوندید
فرم ثبت پست الکترونیکی وکلا

آخرین اخبار - بحث مالکیت معنوی در کشور از کمبود قانون رنج می برد

 

بحث مالکیت معنوی در کشور از کمبود قانون رنج می بردبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در مراسم رونمایی از سامانه امضای الکترونیک قوه قضائیه اظهار کرد: فضای مجازی مبتنی بر فضای حقیقی است. یعنی اگر فضای حقیقی وجود نداشته باشد فضای مجازی معنا نخواهد داشت و ما در فضای مجازی بدون ابزار نمی‌توانیم با دیگران ارتباط برقرار کنیم. این ارتباط در این دهه های اخیر تبدیل به اتصال شده  و افراد چه بخواهند چه نخواهند به بخشی از این شبکه متصل هستند.

فیروزآبادی ادامه داد: مواردی که در قوه قضائیه باید در این خصوص مورد توجه قرار گیرد یکی بحث مالکیت معنوی است و دیگری بحث احراز هویت است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: به دلیل این که در فضای مجازی هویت ها مشخص نیست کار جدی اقتصادی در فضای مجازی صورت نمیگیرد و باعث میشود در حوزه های سرگرمی بیشتر از حوزه اقتصادی، ترافیک را به خود اختصاص دهد.

وی بیان کرد: بحث مالکیت معنوی در کشور از کمبود قانون رنج می برد و باید در این حوزه گامهای بلندی برداریم. ثروت های فکری و معنوی به شدت در حال گسترش است. گوگل، یاهو  و ... شرکت هایی هستند که به شدت در زمینه مالکیت ها رشد داشته و حدود 90 درصد از داشته های آنها در ارتباط با مالکیت معنوی است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اگر بحث مالکیت معنوی در کشور ما سروسامان نگیرد مانند این است که در یک مسابقه دو 400 متر از حریف 300 متر عقبتر باشیم. بنابراین باید در زمینه مالکیت های معنوی به فکر توسعه باشیم.

منبع : میزان

ساعت سرور

شنبه 27 آبان 1396 10:48 ب.ظ

اولین قدم در راه اندازی و طراحی یک وب سایت موفق ، بررسی دقیق نیازها و خدماتی است که وب سایت می بایست در اختیار بازدیدکنندگان سایت قرار دهد. باقی مراحل طراحی منوط به شناسایی بسیار دقیق مخاطبان وب سایت و همچنین دلایل اصلی راه اندازی سایت خواهد بود. شناسایی سطوح مختلف بازدیدکنندگان وب سایت، شناسایی سلایق و سطح تحصیلات، شناسایی سطوح اجتماعی مخاطبان و بازدیدکنندگان سایت، بررسی سطح دانش مخاطبان در کاربری اینترنت، کیفیت دسترسی کاربران به اینترنت پر سرعت، شناسایی دقیق نیازها و روش برطرف نمودن این نیازها توسط سایت، و سایر پارامترهایی از این دست، همه و همه ما را در رسیدن به هدف نهایی که همانا طراحی سایت موفق ، محبوب ، کاربردی با میزان بازدهی بالا است یاری خواهد نمود. بدیهی است در این مرحله از طراحی سایت ، هرگونه اشتباه و یا نادیده گرفتن نیازهای کاربران صدمات جبران ناپذیری را به فرآیند طراحی وبسایت خواهد زد.