به کانـال کـانـون وکلای دادگستـری استـان خوزستـان در تلگـرام بپیوندید
فرم ثبت پست الکترونیکی وکلا

آخرین اخبار - پدیده جرم تاثیر مستقیمی در وقوع آسیب‌های اجتماعی دارد

الفت

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: پدیده جرم تاثیر مستقیمی در وقوع آسیب‌های اجتماعی دارد و آسیب‌های اجتماعی هم اثر مستقیمی در ارتکاب رفتارهای مجرمانه دارد .

به گزارش ایسنا، محمد باقر الفت در اولین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه جرم و آسیب‌های اجتماعی می‌توانند علت و معلوم هم باشند، ادامه داد: انسان در برقراری ارتباط با همنوع ممکن است که دچار انحراف از ارزش‌ها شود .

الفت با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی در کشور از زمان حمله مغول به کشور شتاب گرفته است، افزود: قوه قضائیه به تنهایی نمی‌تواند در زمینه آسیب‌های اجتماعی کارهای تاثیرگذار انجام دهد .

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه اضافه کرد: ایجاد حساسیت در بین مدیران کشور در زمینه آسیب‌های اجتماعی اولین گام برای کاهش این آسیب‌هاست که این کار از پنج سال پیش آغاز شده است .

یوسف خدادادی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل نیز گفت: آسیب‌های اجتماعی اموری هستند که نظم عمومی جامعه را به هم می‌زنند و هنجارهای جامعه را مخدوش می‌کنند .

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته از آسیب‌های اجتماعی غفلت شده است، ادامه داد: همین غفلت باعث شده که امروز آسیب‌های اجتماعی عمیق، وسیع و شایع شده باشد .

خدادادی ادامه داد: استان اردبیل علی‌رغم سنتی، مذهبی و تاریخی بودن نتوانسته از این آسیب‌ها در امان بماند و آسیب‌های مختلفی در این استان وجود دارد .

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل اضافه کرد: اولین قدم در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی اصلاح سیستم اقتصادی کشور و جذب سرمایه‌گذار است؛ چراکه اقتصاد با آسیب ‌ های اجتماعی ارتباط مستقیمی دارد و استان اردبیل در زمینه جذب سرمایه‌گذار بسیار عقب مانده است .

وی تصریح کرد: اصلاح سیستم آموزشی کشور، نقش خانواده، استفاده از نهادهای مدنی، نقش رسانه‌ها و به خصوص صدا و سیما و نقش نهادهای مذهبی در کاهش آسیب‌های اجتماعی انکار ناپذیر است .

 

منبع : ایسنا

ساعت سرور

شنبه 29 مهر 1396 1:11 ق.ظ

اولین قدم در راه اندازی و طراحی یک وب سایت موفق ، بررسی دقیق نیازها و خدماتی است که وب سایت می بایست در اختیار بازدیدکنندگان سایت قرار دهد. باقی مراحل طراحی منوط به شناسایی بسیار دقیق مخاطبان وب سایت و همچنین دلایل اصلی راه اندازی سایت خواهد بود. شناسایی سطوح مختلف بازدیدکنندگان وب سایت، شناسایی سلایق و سطح تحصیلات، شناسایی سطوح اجتماعی مخاطبان و بازدیدکنندگان سایت، بررسی سطح دانش مخاطبان در کاربری اینترنت، کیفیت دسترسی کاربران به اینترنت پر سرعت، شناسایی دقیق نیازها و روش برطرف نمودن این نیازها توسط سایت، و سایر پارامترهایی از این دست، همه و همه ما را در رسیدن به هدف نهایی که همانا طراحی سایت موفق ، محبوب ، کاربردی با میزان بازدهی بالا است یاری خواهد نمود. بدیهی است در این مرحله از طراحی سایت ، هرگونه اشتباه و یا نادیده گرفتن نیازهای کاربران صدمات جبران ناپذیری را به فرآیند طراحی وبسایت خواهد زد.