به کانـال کـانـون وکلای دادگستـری استـان خوزستـان در تلگـرام بپیوندید
فرم ثبت پست الکترونیکی وکلا

مقالات و یادداشت های حقوقی - مرد چگونه می‌تواند در صورت ناتوانی در پرداخت مهریه از حبس شدن در امان بماند/ آیا تنظیم چک از سوی صادرکننده، بگونه‌ای که قابل‌ وصول نباشد جرم است؟

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، گستردگی مباحث حقوقی و پیچیدگی‌های موضوعات متنوع آن ضرورت آموزش هرچه بیشتر آن را روشن می‎سازد.
 
ضروریاتی مانند آشنا شدن شهروندان با ضوابط حقوقی و قانونی حاکم بر روابط اجتماعی و آگاهی بخشی جامعه نسبت به مسائل حقوقی یکی از مهمترین راهکارها در کاهش مراجعات مردم به دادگستری است. به همین منظور با بازخوانی سئوالات طرح شده از وکیل آنلاین تلاش می‌کنیم در جهت افزایش آگاهی‌های حقوقی مخاطبان نقش موثری را ایفا کنیم.
 
شوهرِ ناتوان از پرداخت مهریه، چطور از حبس شدن در امان بماند؟/
 
محکوم به پرداخت خسارت، اگر قدرت پرداخت نقدی نداشته‌ باشد، می‌تواند قسطی پرداخت کند
 
پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین درباره تکلیف خسارتی که قدرت پرداخت نقدی آن را ندارد، این است: «با سلام بنده حدود یک ماه پیش با ماشین برادرم تصادف کردم و هفت میلیون و سیصد خسارت زدم. سقف بیمه مبلغ چهار میلیون تومن بود که پرداخت شد. زیاندیده مابقی مبلغ را که سه میلیون وسیصد بوده، به علاوه افت قیمت خودرو که سه میلیون بر اورد شده، درخواست کرده. میخواستم بدونم جبران خسارت وقتی که امکان پرداخت نقدی آن را ندارم، بوسیله شورا اقساطی می‌شود یا زیاندیده میتونه پرداخت اقساطی رو قبول نکند» (پاسخ سئوال را اینجا بخوانید)
 
شوهرِ ناتوان از پرداخت مهریه، چطور از حبس شدن در امان بماند؟/
 
تنظیم چک از سوی صادرکننده، بگونه‌ای که قابل‌ وصول نباشد، جرم است
 
پرسش مخاطب وکیل‌‌آنلاین درباره نحوه نوشتن چک بگونه‌ای قابل وصول نباشد، این است: «با سلام . احتراما اگر کسی چکی را بدهد که هنگام وصول به مشکل عدم تطابق امضاء بخورد، تکلیف دارنده چک چیست؟ آیا می‌تواند از صادرکننده آن بخاطر نحوه امضای چک شکایت کند؟ لطفا راهنمایی فرمایید.» (پاسخ سئوال را اینجا بخوانید)
 
شوهرِ ناتوان از پرداخت مهریه، چطور از حبس شدن در امان بماند؟/
 
شوهرِ ناتوان از پرداخت مهریه، چطور از حبس شدن در امان بماند؟
 
پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین درباره راه به زندان نیفتادن زوج در صورت نداشتن توان پرداخت مهریه این است: «چون من توان پرداخت یک جای مهریه را ندارم، آیا برای مهریه زندانی داره یا نه ؟» (پاسخ سئوال را اینجا بخوانید.)
 
منبع :میان

ساعت سرور

شنبه 29 مهر 1396 1:09 ق.ظ

اولین قدم در راه اندازی و طراحی یک وب سایت موفق ، بررسی دقیق نیازها و خدماتی است که وب سایت می بایست در اختیار بازدیدکنندگان سایت قرار دهد. باقی مراحل طراحی منوط به شناسایی بسیار دقیق مخاطبان وب سایت و همچنین دلایل اصلی راه اندازی سایت خواهد بود. شناسایی سطوح مختلف بازدیدکنندگان وب سایت، شناسایی سلایق و سطح تحصیلات، شناسایی سطوح اجتماعی مخاطبان و بازدیدکنندگان سایت، بررسی سطح دانش مخاطبان در کاربری اینترنت، کیفیت دسترسی کاربران به اینترنت پر سرعت، شناسایی دقیق نیازها و روش برطرف نمودن این نیازها توسط سایت، و سایر پارامترهایی از این دست، همه و همه ما را در رسیدن به هدف نهایی که همانا طراحی سایت موفق ، محبوب ، کاربردی با میزان بازدهی بالا است یاری خواهد نمود. بدیهی است در این مرحله از طراحی سایت ، هرگونه اشتباه و یا نادیده گرفتن نیازهای کاربران صدمات جبران ناپذیری را به فرآیند طراحی وبسایت خواهد زد.