آثار پژوهشی خود را منتشر کنید

اخبار و اطلاعیه ها

 

 

 

 

اطلاعیه جلسه سخنرانی

 

جلسه سخنرانی جناب آقای دکتر منصور شکیبا رئیس کمیسون کارآموزی موضوع ایرادات ، مورخ چهارشنبه  94/02/02 ساعت 10صبح  در کانون وکلای دادگستری خوزستان برگزار می گردد.حضور کلیه کارآموزان که پروانه آنها از تاریخ 93/03/15 به بعد صادر گردیده است الزامیست.

 


 

اطلاعیه

 

همکارانی که دارای آثار پژوهشی ،تحقیقی و مقالات علمی می باشند.میتوانند جهت انتشار آثار خود درخبرنامه کانون  به بخش آثار پژوهشی سایت  مراجعه ، و یا به آدرس ایمیل kanonkhz@gmail.com ارسال نمایند.

 


لایحه جامع وکالت از اعلام وصول در دولت تا اعلام وصول در مجلسImage result for ‫علی نجفی توانا‬‎

 سرنوشت پرفراز و نشیب نهاد وکالت در فروردین ماه 93 وارد یکی دیگر از نشیب‌های تاریخی خود شد. نشیبی که جاده منتهی به آن حرکت سقوط آزاد این نهاد مقدس و مردمی را به سمت وابستگی نشان می داد. در این ماه لایحه‌ای از دستگاه قضائی کشور واصل شد که اساس استقلال نهاد وکالت را نشانه گرفته بود، بی‌سابقه‌ترین دخالت‌ها را تحت عنوان نظارت در سرلوحه مواد خود قرار داده بود و بی‌محابا نهاد مستقل کانون‌های وکلای دادگستری را به سمت تبدیل شدن به سازمانی در زیرمجموعه قوه قضائیه سوق می‌داد. در این لایحه استقلال وکیل و نهاد وکالت به شدت مورد تعرض قرار گرفته بود و کانونهای وکلای دادگستری نه بعنوان موسسه‌ای مستقل بلکه بعنوان موسسه‌ای دارای شخصیت حقوقی مستقل در حد یک شرکت تجاری تابع قانون تجارت شناخته شده بود.


اطلاعیه دعوت به فعالیت در کمیسیون های کانون وکلای دادگستری خوزستان

نظر به اینکه کانون وکلای دادگستری استان خوزستان در نظر دارد کمیسیون های ذیل را تشکیل دهد از کلیه همکارانی که مایل هستند در این راستا همکاری لازم را معمول دارند، دعوت می شود که در اولین فرصت با مراجعه به مدیر داخلی کانون، مراتب آمادگی خود را کتبا اعلام نمایند.

لازم به ذکر است که متقاضیان باید وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری استان خوزستان بوده و دارای وقت، انگیزه و توانایی لازم جهت فعالیت در کمیسیون های تخصصی مورد تقاضا باشند. کارآموزان می توانند تنها با کمیسیون های روابط عمومی، ورزش و انفورماتیک همکاری نمایند.

1-    کمیسیون حل اختلاف

2-    کمیسیون بازرسی و نظارت

3-    کمیسیون حمایت

4-    کمیسیون نقل و انتقالات

5-    کمیسیون آموزش و انتشارات

6-    کمیسیون ورزش

7-    کمیسیون روابط عمومی

8-    کمیسیون بانوان

9-    کمیسیون انفورماتیک

10-   کمیسیون پارلمانی


از سوی کمیسیون حقوق بشر اسلامی/مراسم نکوداشت زنده‌یاد محمود آخوندی برگزار می‌شود 1428650568708_b..dr.akhondi.jpg

مراسم نکوداشت خدمات مرحوم دکتر محمود آخوندی پدر آیین دادرسی کیفری ایران از سوی کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مراسم به پاس چند دهه تلاش علمی زنده یاد دکتر آخوندی در عرصه حقوق کیفری به ویژه آیین دادرسی کیفری، پرورش ده‌ها قاضی، استاد دانشگاه، وکیل دادگستری و فعال مدنی و چند دهه خدمتگزاری در دستگاه قضایی به ویژه در بخش‌های علمی و آموزشی برگزار می‌شود.مراسم نکوداشت زنده یاد دکتر آخوندی با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی و دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی روز دوشنبه 24 فروردین از ساعت 17:30 الی 20 در خانه اندیشمندان برگزار می‌شود.


 اصلاح قانونی که هنوز اجرا نشده است ؟! به بهانه طرح اصلاح قانون آیین دادرسی کیفری

“بسمه تعالی”
عضو محترم کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی درباره نهایی شدن قانون آیین دادرسی کیفری در این کمیسیون مطالبی گفته اند ، با توجه به اینکه قانون مذکور نهایی و ابلاغ شده بود و تاریخ اجرای آن نیز با یکبار تاخیر اول تیرماه ۱۳۹۴تعیین شده بود و نظر به اینکه موارد مورد بحث برای اصلاح ( پیش از اجرای قانون ابلاغ شده ) بعضا به حق دفاع مردم و در موارد دیگر به مسائل بسیار مهمی مربوط است ، متن اصلاحات مورد پیشنهاد طی طرح نمایندگان محترم و مقاله ای که در این خصوص نوشته و منتشر شده است و متن اظهارات آقای حمیدرضا طباطبایی برای ملاحظه همکاران محترم و اظهار نظر نقل می شود.


بیانیه کانون وکلای دادگستری استان خوزستان در حمایت از مذاکرات هسته ایImage result for ‫بیانیه‬‎

 

هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری استان خوزستان در حمایت از توافق هسته ای بیانیه ای صادر کرد که در زیر می آید:اینک که در پرتو رحمت الهی، عنایات حمایت و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و تحت نظر و راهنمایی رئیس جمهور حقوق دان، تیم مذاکره کننده هسته ای توانستند کشور عزیزمان را از بن بست مذاکرات و مشکلات بین المللی بیرون بیاورند و در فضایی فشرده و پر تنش سرانجام، عدم اطمینان و شک و تردید و ابهام را به اعتماد و اطمینان تبدیل نمایند، کانون وکلای استان خوزستان لازم می داند مراتب تشکر و سپاسگذاری خویش را از تیم مذاکره کننده هسته ای اعلام نموده و این اتفاق میمون و مبارک را پاس بدارد.

ادامه مطلب


پیگیری آزادی زندانیان زن سرپرست خانوار در خوزستان

مدیرعامل ستاد دیه خوزستان با اشاره به ابلاغ بخشنامه آزادسازی زندانیان زن جرائم غیرعمد و سرپرست خانوار به مناسبت ولادت حضرت فاطمه(س) و روز مادر گفت: در حال پیگیری و بررسی موارد واجد شرایط این بخشنامه هستیم.

 قدرت هاشم​نیا در گفت​وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: در بررسی​های صورت گرفته، مشخص شده که دو زن زندانی جرایم غیرعمد در بند نسوان هستند که یکی از آن​ها بر اساس موارد بخشنامه، واجد شرایط شناخته شده است.  با معرفی این فرد از سوی ستاد دیه استان، با کمک ستاد دیه کشور مبلغ مورد نیاز برای آزادسازی این سرپرست خانواده تهیه و در نهایت این فرد از زندان آزاد خواهد شد.


اطلاعیه کارآموزان اختبار93/ مدارک لازم جهت صدور پروانه پایه یک

 

1- اصل و کپی برابر اصل شده صفحات شناسنامه دو سری

2-اصل و کپی برابر اصل شده کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم(برای آقایان) دو سری

3-اصل و کپی برابر اصل شده مدرک تحصیلی(دانشنامه لیسانس) دو سری

4-اصل و کپی برابر اصل شده کارت ملی دو سری

5-شش قطعه عکس 4*3 با درج نام و نام خانوادگی و شماره پروانه در پشت عکس(با لباس فرم وکالت )

6-اصل پروانه کارآموزی و کارت شناسایی دوره کار آموزی تصویر اسکن شده کلیه مدارک فوق با فرمت PNG)یا (jpgبر روی یک لوح فشرده(cd)


کلیه سوالات آزمون های اختبار سال های گذشته کانون وکلای دادگستری استان خوزستان را از این قسمت دریافت نمایید.
آزمون اختبار سال 82

آزمون اختبار سال 83

آزمون اختبار سال 84

آزمون اختبار سال 85

آزمون اختبار سال 90

آزمون اختبار سال 91

آزمون اختبار سال 92

 

ساعت سرور

دوشنبه 31 فروردین 1394 3:21 ق.ظ

    آمار بازدیدکنندگان

    2
    593
    283725
طراحی وب سایت در اهواز: طراحی وب در اهواز - شرکت رادفان