آثار پژوهشی خود را منتشر کنید

نقد و بررسی آرای قضایی  تازه های قوانین سرویس ارسال مقالات یادداشت های حقوقی اعلام همکاری با کانون

 

 

 

دکتر شجاع پوریان:آزمون سراسری کارآموزی وکالت در استان خوزستان برگزار شد

رئیس کانون وکلای دادگستری استان خوزستان از برگزاری آزمون کارآموزی وکالت با شرکت3840 نفر در دانشگاه شهید چمران اهواز خبر داد.

 به گزارش پایگاه اینترنتی کانون وکلای دادگستری استان خوزستان دکتر سیاوش شجاع پوریان اظهار داشت: آزمون کارآموزی وکالت همزمان با سایر حوزه های سراسر کشور، در دانشگاه شهید چمران برگزار شد. از تعداد 3840 نفر داوطلب 2193 نفر مرد و 1648 نفر خانم هستند و در نهایت 150 نفر به عنوان کارآموز در کانون وکلای دادگستری استان خوزستان پذیرفته خواهند شد.


گفتگوی جناب آقای آل محمد با ایسنا: تعارض تفویض اختیارات جدید به وزیر دادگستری با اصل 160 قانون اساسی 48-7.jpg

یک وکیل دادگستری گفت: اگر اختیاراتی بیشتر از آنچه که در قانون اساسی ذکر شده به وزیر دادگستری تفویض شود، صراحتا با اصل 160 قانون اساسی در تعارض خواهد بود.

به گزارش پایپاه اینترنتی کانون وکلای دادگستری استان خوزستان ،سیدمحمدصادق آل‌محمد در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی ایسنا، درباره‌ طرح افزایش اختیارات وزیر دادگستری گفت: اخیرا مجلس شورای اسلامی طرح مربوط به اختیارات وزیر دادگستری را مورد رسیدگی قرار داد. بر اساس این مصوبه در چارچوب مسائل مربوط به روابط قوه قضاییه با دو قوه دیگر، وزیر دادگستری عهده‌دار اموری شده که بندهای الف، ب و ت مصوبه مذکور تصدیق به آن دارد.


گزارش همایش ملی تخصصی « آثار لایحه جامع وکالت بر توسعه ملّی »

 
 
 با ارسال  لایحه جامع وکالت از سوی دولت به  پارلمان قانون گذاری ، سمینار ملی تخصصی آثار لایحه جامع وکالت بر توسعه ملی با محورهای توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری خارجی،عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی،توسعه حقوقی،توسعه اجتماعی و فرهنگی، داوری بین المللی،عضویت ایران در اتحادیه بین المللی کانون های وکلا برگزار شد.
نظریات مشورتی اداره حقوقی و تدوین قوه قضاییه
نظریات مشورتی اداره حقوقی و تدوین قوه قضاییه

سؤال

طبق ماده ۵۵ قانون آیین دادرسی کیفری ۱۳۹۲ ورود به منازل و اماکن تعطیل و بسته و تفتیش آنها و بازرسی اشخاص و اشیاء در جرایم غیرمشهود با اجازه مقام قضایی است. مقنن درخصوص جرایم مشهود سکوت نموده و در مواد ۴۵ به بعد هم که به تعریف جرایم مشهود و اختیارات ضابطان در این جرایم پرداخته به ورود و تفتیش منازل در جرایم مشهود و اجازه مقام قضایی اشاره‌ای نکرده است.

آیا مفهوم مخالف ماده ۵۵ این است که ورود به منازل در جرایم مشهود نیازی به اجازه مقام قضایی نیست و اگر این مفهوم‌گیری از ماده ۵۵ صحیح باشد، با ماده ۵۸ که به صورت مطلق ضابطان را حین ورود به منزل مکلف به نشان دادن اصل دستور قضایی به متصرف محل نموده، چگونه قابل جمع خواهد بود؟


 ابلاغ قانون آيين دادرسي جرائم نيروهاي مسلح

 تعويق اجراي قانون آيين دادرسي کيفري جنبه قانوني يافت  قانون آيين دادرسي جرائم نيروهاي مسلح و دادرسي الکترونيکي که به عنوان بخشهاي هشتم تا دوازدهم به قانون آيين‌دادرسي کيفري مصوب ۴/ ۱۲/ ۱۳۹۲ الحاق شده در روزنامه رسمي کشور منتشر شد تا هر دو قانون از تاريخ اول تير ماه 94 لازم‌الاجراء شود.


 سوالات آزمون اختبار کانون وکلای دادگستری استان خوزستان

کلیه سوالات آزمون های اختبار سال های گذشته کانون وکلای دادگستری استان خوزستان را از این قسمت دریافت نمایید.

آزمون اختبار سال 82

آزمون اختبار سال 83

آزمون اختبار سال 85

آزمون اختبار سال 91


زمان دریافت تکالیف کارآموزانی که تا پایان آبان دوره کارآموزیشان به اتمام می رسد تعیین شد

کلیه کارآموزانی که تا تاریخ 93/8/30 دوره کارآموزی آنها به پایان می رسد حداکثر تا 93/9/15 فرصت دارند تا جهت تحویل تکالیف کارآموزی خود اقدام نمایند. لذا از کیله عزیزان درخواست می شود تا تاریخ ذکر شده نسبت به تحویل تکالیف کارآموزی خود اقدام نمایند.


مقالات و آثار پژوهشی خود را در خبرنامه داخلی کانون وکلای دادگستری استان خوزستان منتشر کنید

خبرنامه کانون وکلای دادگستری استان خوزستان در حال جمع آوری آثار پژوهشی و مقالات حقوقدانان محترم، اساتید دانشگاه، دانشجویان و وکلای محترم جهت درج در خبرنامه می باشد. در کنار دریافت آثار از طریق ایمیل کانون به زودی در پایگاه اینترنتی کانون نیز محلی برای دریافت مستقیم آثار پژوهشی و مقالات شما در نظر گرفته خواهد شد. لذا از عزیزان درخواست داریم تا هنگام فعال شدن بخش دریافت مقالات سایت  آثار پژوهشی خود را از طریق ایمیل، جهت انتشار در خبرنامه کانون برای ما ارسال نمایند. 

ضمنا وب سایت حقوقی صنفی کانون وکلای استان خوزستان نیز تلاش دارد علاوه بر اطلاع رسانی در خصوص اطلاعات و اخبار  بخش های مختلف آموزش، کارآموزی، اختبار، معاضدت، ورزش و دیگر کمیسیون های کانون، محلی برای انعکاس مقالات، یادداشت ها و نظرات اعضای محترم جامعه حقوقی استان خوزستان و حقوقی کشور باشد.

در همین راستا از شما همکاران محترم درخواست داریم مقالات حقوقی پایان نامه ها، نظرات و یادداشت هایتان در خصوص مسائل حقوقی روز، کتاب ها یا جزوات تخصصی خود را برای انتشار و به اشتراک گذاشتن در اختیار همکاران خود در سایت کانون وکلای استان خوزستان قرار دهید.

ایمیل سایت جهت دریافت آثار : kanonkhz@gmail.com


همکاری با پایگاه اینترنتی کانون وکلای خوزستان

 

 

از کارآموزان محترمی که تمایل دارند با پایگاه اینترنتی کانون همکاری نمایند دعوت می شود ضمن تماس با واحد انفورماتیک (شماره تلفن 06113736450 ) آمادگی خود جهت همکاری را اعلام نمایند.


اطلاعیه دریافت عکس پرسنلی

 

با توجه به اینکه بسیاری از عکس های همکاران محترم وکیل قدیمی بوده و قابل استفاده در سایت و قرار دادن در بخش جستجوی وکیل نیستند، مدیریت سایت از عزیزان درخواست دارد نسبت به ارسال عکس های پرسنلی خود به ایمل کانون و یا تحویل دو قطعه عکس پرسنلی به واحد انفورماتیک کانون وکلای استان خوزستان اقدام نمایند.

در صورت تمایل برای ارسال اینترنتی، لطفا عکس های پرسنلی خود را اسکن نموده و فایل آن را به ایمل کانون با نشانی kanoonkhz@gmail.com ارسال فرمایید.


 اطلاعیه کمیسیون ورزش
کمیسیون ورزش در نظر دارد از کلیه علاقمندان به رشته های تنیس روی میز، تیراندازی، گلف، آمادگی جسمانی و بدنسازی جهت دوره های آموزشی و همچنین برگزاری مسابقاتی فی مابین وکلاء در بعضی از رشته های فوق ثبت نام به عمل آورد. لذا از کلیه همکاران محترم دعوت بعمل می آید تا جهت ثبت نام در رشته مورد علاقه خود به کانون وکلا، نزد مدیر محترم داخلی مراجعه نموده و آمادگی خود را اعلام فرمایید.
 

اطلاعیه

نظر به وجود مشکل در امر اطلاع رسانی، از همکاران محترمی که پیامک های کانون به آنها نمی رسد درخواست می شود با ارسال عدد( 2 انگلیسی) به 8999 در خطهای همراه اول و ارسال عدد( 1انگلیسی) به 5005  در خطهای ایرانسل نسبت به فعال سازی سامانه پیامکی کانون اقدام نمایند و در صورت حل نشدن مشکل به واحد انفورماتیک کانون مراجعه نمایند.


ساعت سرور

شنبه 08 آذر 1393 2:04 ق.ظ

    آمار بازدیدکنندگان

    10
    114
    161839
طراحی وب سایت در اهواز: طراحی وب در اهواز - شرکت رادفان