آثار پژوهشی خود را منتشر کنید

نقد و بررسی آرای قضایی  تازه های قوانین سرویس ارسال مقالات یادداشت های حقوقی اعلام همکاری با کانون

 

 

 

سید محمد ابراهیم درویش زاده پیشکسوت کانون وکلای خوزستان درگذشت

با کمال تأسف و تألم درگذشت سید محمد ابراهیم درویش زاده پیشکسوت کانون وکلای خوزستان را به اطلاع همکاران گرامی می رسانیم. مراسم تشیع شادروان، پنجشنبه 27/9/93 ساعت 9.30 صبخ از درب منزل مرحوم واقع در دزفول، خیابان توحید، بین حافظ و فردوسی برگزار می گردد.روحش شاد و یادش گرامی


آگهی انتخابات دوره هفتم هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری استان خوزستان

به اطلاع کلیه وکلای محترم عضو کانون وکلای دادگستری استان خوزستان می رساند که هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری استان خوزستان در روز پنج شنبه ، مورخ 14 / 12 / 1393 از ساعت 9 صبح تا راس ساعت 20 همان روز در محل کانون وکلا واقع در اهواز – کیان آباد ، خیابان اصلی ، نبش خیابان دوم غربی پلاک 150 برگزار خواهد شد.

همکاران محترم برای اطلاع از ضوابط و شرایط شرکت در انتخابات، ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.


کتاب خاطراتی از مرحوم کاتوزیان منتشر شد

خبرگزاری میزان: کتاب یاد یار مهربان مجموعه خاطرات استاد حقوق مرحوم "امیر ناصر کاتوزیان" به قلم عیسی کشوری وارد بازار شد.عیسی کشوری در این باره تصریح کرد: کتاب یاد یار مهربان مجموعه خاطرات قضایی و حقوقی استاد کاتوزیان است که مطالعه آن برای قضات و حقوقدانان بسیار مفید خواهد بود.این کتاب در 198 صفحه و در دو بخش خاطرات استاد و سخنانی از استاد روانه بازار شده که در بخش اول 87 خاطره از استاد به رشته تحریر درآمده است.مولف کتاب یاد یار مهربان یادآور شد: این کتاب قرار بود در سالروز تولد استاد کاتوزیان در شهریور ماه سال 94 رونمایی شود که به دلیل فوت ایشان بنده تصمیم گرفتم هرچه زودتر خاطراتی که استاد برایم نقل کرده بودند را جمع‌آوری کرده و به مرحله چاپ برسانم.کشوری خاطرنشان کرد: تاکنون 4000 نسخه از این کتاب پیش فروش شده است.

1410022861301_n00000198-b.jpgاداره کل حقوقی قوه قضائیه به چند سوال حقوقی پاسخ داد.متن سوالات به عمل آمده از اداره حقوقی قوه قضاییه و پاسخ این مرجع به آنها به شرح زیر است:سؤال۱-اگر تجدیدنظرخواه در مرحله رسیدگی بدوی دارای دو وکیل باشد که هر کدام به طور منفرد حق اقدام داشته باشند و دادنامه بدوی به هر یک از وکلا در تاریخ جداگانه‌ای ابلاغ شود، مهلت تجدیدنظرخواهی از تاریخ کدام ابلاغ شروع می‌شود؟


اعمال مجازاتهای جایگزین حبس در جرایم غیرعمدی پزشکیاعمال مجازاتهای جایگزین حبس در جرایم غیرعمدی پزشکی

از آنجا که قانونگذار در فصل نهم قانون مجازات اسلامی مصوب ۱/ ۲/ ۱۳۹۲ مجازات‌های جایگزین حبس را تصویب و ابلاغ نموده، ضرورت دارد قضات دادگاهها در رسیدگی به جرایم پزشکی نظر به حساسیت مشاغل پزشکی و با ملاحظه جایگاه متهم، دفعات یا کیفیت ارتکاب، قصد و نیت احسان به بیمار و سایر جهات مخففه در صورتی که قتل غیرعمد به واسطه بی احتیاطی یا بی مبالاتی یا به سبب عدم رعایت نظامات واقع شود، در تعیین کیفر با رعایت فصل نهم قانون مذکور به‌ویژه مواد ۶۴، ۶۸، ۷۰، ۸۳، ۸۵ و ۸۶ حسب مورد از مجازات جایگزین حبس از نوع جزای نقدی و یا دوره مراقبت استفاده نمایند. بدیهی است با تصویب آیین‌نامه موضوع ماده ۷۹ قانون مذکور امکان استفاده از خدمات عمومی رایگان نیز فراهم خواهد گردید.صادق آملی لاریجانی – رئیس قوه قضاییه


صعود به قله کوه نمک بوشهر در نیمه دوم بهمن ماه

جاشاک

به اطلاع کلیه وکلا و کارآموزان محترم می رساند، برنامه صعود به قله «کوه نمک» به میزبانی کانون وکلای دادگستری استان بوشهر در نیمه دوم بهمن ماه برگزار می گردد. حضور کلیه بانوان و آقایان محترم وکیل در این صعود زمستانی آزاد می باشد. لذا از همکاران علاقه مند به حضور در این کوهپیمایی دعوت به عمل می آید جهت ثبت نام به واحد مدیریت داخلی کانون وکلای استان خوزستان مراجعه نمایند.

کمیسیون ورزش کانون وکلای دادگستری استان خوزستان


دفترچه سوالات آزمون وکلالت را از اینجا دریافت کنید

 
ه

مکاران محترم و داوطلبان آزمون وکالت سال 93 می توانند دفترچه سوالات آزمون را از این بخش دریافت نمایند.


دکتر شجاع پوریان:آزمون سراسری کارآموزی وکالت در استان خوزستان برگزار شد

 

رئیس کانون وکلای دادگستری استان خوزستان از برگزاری آزمون کارآموزی وکالت با شرکت3840 نفر در دانشگاه شهید چمران اهواز خبر داد.

 به گزارش پایگاه اینترنتی کانون وکلای دادگستری استان خوزستان دکتر سیاوش شجاع پوریان اظهار داشت: آزمون کارآموزی وکالت همزمان با سایر حوزه های سراسر کشور، در دانشگاه شهید چمران برگزار شد. از تعداد 3840 نفر داوطلب 2193 نفر مرد و 1648 نفر خانم هستند و در نهایت 150 نفر به عنوان کارآموز در کانون وکلای دادگستری استان خوزستان پذیرفته خواهند شد.


سوالات آزمون اختبار کانون وکلای دادگستری استان خوزستان

کلیه سوالات آزمون های اختبار سال های گذشته کانون وکلای دادگستری استان خوزستان را از این قسمت دریافت نمایید.

آزمون اختبار سال 82

آزمون اختبار سال 83

آزمون اختبار سال 84

آزمون اختبار سال 85

آزمون اختبار سال 90

آزمون اختبار سال 91

آزمون اختبار سال 92


مقالات و آثار پژوهشی خود را در خبرنامه داخلی کانون وکلای دادگستری استان خوزستان منتشر کنید

خبرنامه کانون وکلای دادگستری استان خوزستان در حال جمع آوری آثار پژوهشی و مقالات حقوقدانان محترم، اساتید دانشگاه، دانشجویان و وکلای محترم جهت درج در خبرنامه می باشد. در کنار دریافت آثار از طریق ایمیل کانون به زودی در پایگاه اینترنتی کانون نیز محلی برای دریافت مستقیم آثار پژوهشی و مقالات شما در نظر گرفته خواهد شد. لذا از عزیزان درخواست داریم تا هنگام فعال شدن بخش دریافت مقالات سایت  آثار پژوهشی خود را از طریق ایمیل، جهت انتشار در خبرنامه کانون برای ما ارسال نمایند. 

ضمنا وب سایت حقوقی صنفی کانون وکلای استان خوزستان نیز تلاش دارد علاوه بر اطلاع رسانی در خصوص اطلاعات و اخبار  بخش های مختلف آموزش، کارآموزی، اختبار، معاضدت، ورزش و دیگر کمیسیون های کانون، محلی برای انعکاس مقالات، یادداشت ها و نظرات اعضای محترم جامعه حقوقی استان خوزستان و حقوقی کشور باشد.

در همین راستا از شما همکاران محترم درخواست داریم مقالات حقوقی پایان نامه ها، نظرات و یادداشت هایتان در خصوص مسائل حقوقی روز، کتاب ها یا جزوات تخصصی خود را برای انتشار و به اشتراک گذاشتن در اختیار همکاران خود در سایت کانون وکلای استان خوزستان قرار دهید.

ایمیل سایت جهت دریافت آثار :kanonkhz@gmail.comساعت سرور

یک شنبه 30 آذر 1393 10:50 ب.ظ

    آمار بازدیدکنندگان

    8
    461
    174784
طراحی وب سایت در اهواز: طراحی وب در اهواز - شرکت رادفان